Дитячий табір Малятко - Закарпатський обласний дитячий санаторій
Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко» першої акредитаційної категорії єдиний на території Закарпатської області, як цілодобовий стаціонарний заклад охорони здоров’я, що забезпечує надання дітям послуги лікувального, оздоровчого, профілактичного та реабілітаційного характеру. Для ефективної реабілітації та оздоровлення важливим є:
Кількість оздоровлених дітей за останні десять років зросла більше, ніж удвічі, тобто понад 1200 дітей за рік. Це пов’язано із покращенням діагностично-лікувальної бази санаторію, впровадженням сучасних методів реабілітації та чітким дотриманням протоколів.
Відпочинок для організованих груп дітей, спортивних секцій та класів-комплектів в затишному куточку Закарпаття відкритий для прийому круглий рік. Завдяки безперебійній роботі закладу на реабілітацію та оздоровлення прийом проводиться:
В закладі також створені належні умови для забезпечення якісного медичного обслуговування, харчування та культурно-виховної роботи дітей з бронхо-легеневою патологією. Захворювання дихальної системи посідають одне з перших місць у структурі дитячої захворюваності.
До показів санаторного лікування та оздоровлення дітей на базі закладу відносять:
Адреса: Україна, с. Оноківці, вул. Голдовна, 1
Заклад займає 5,6 гектари території з великою кількістю зелених насаджень, в тому числі хвойних дерев.
Особливості території:
Діти розміщуються у чотирьох корпусах згідно віку. Комфортні умови проживання, наближені до домашніх. В кімнатах живе від 6 до 10 дітей, окремо дівчата, окремо хлопці.
У санаторії поєднується лікувальна та педагогічна робота при проведенні відновлювального лікування дітям із захворюваннями органів дихання, опорно-рухової та нервової систем, цукровим діабетом та онкогематологічною патологією. Формується надзвичайний та ефективний вплив на розвиток фізичних і моральних якостей дитини, здорового майбутнього нашого суспільства.
Одним із методів реабілітації є розвиваюча верхова їзда на конях та іпотерапія, яку практикують в закладі протягом багатьох років. У санаторії працюють фахові реабілітологи, які проходили спеціальне навчання як в Україні, так і за кордоном, та мають відповідні сертифікати, котрі дозволяють їм застосовувати у своїй роботі новітні іпотерапевтичні методики, що дають гарні результати при роботі з аутистами та дітьми з обмеженими можливостями.
Велику увагу в санаторії «Малятко» звертають на навчально-виховні моменти, які проводяться і розглядаються як особливий терапевтичний фактор, що покращує емоційний стан дитини і тим самим підсилює ефективність санаторного лікування.
Усі педагогічні заходи проводяться в комбінованому режимі: у заняттях з метематики, розвитку мовлення, малюванні, українознавства, мають місце поєднання декількох видів діяльності дітей у засвоєнні певного матеріалу (усна народна творчість, малювання, музичний номер), що дає змогу розвинути декілька параметрів – пам’ять (зорова, слухова, тактильна), увагу, спілкування, розвиток інтелектуальної та пізнавальної діяльності.
Головне завдання діяльності педагогічного колективу полягає в тому, щоб змінити на краще ставлення дитини до власного здоров’я, щоб дитина знала, що впливає на здоров’я, що для нього корисне.
У закладі активно використовують такі методи виховання, як арттепарія (малювання, аплікація, ліплення з пластеліну і соленого тіста), музикотерапія. З дошкільнятами проводяться заняття за спеціальними дошкільними програмами, які затверджені Міністерством освіти й науки України. З дітьми шкільного віку проводяться уроки згідно шкільної навчальної програми.
Також для цікавого та насиченого дозвілля розроблена щоденна розважальна програма, яка включає в себе:
Розпорядок дня на період літнього оздоровлення:
У санаторії «Малятко» діти отримують повноцінне збалансоване 5-разове харчування. При цьому широко використовується дієтотерапія, враховуються навіть побажання відпочиваючих, якщо вони співпадають з вимогами щодо дієтичного харчування.
Щодня діти отримують фрукти, овочі, натуральні соки та домашню випічку (здобні булочки, запіканки з творогу, млинці).
Повноцінне та якісне харчування в санаторії є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей, які проходять оздоровлення в санаторії. Раціональний режим харчування санаторію, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей.
Організація харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227. Основними принципами організації харчування є: енергетична цінність раціонів відповідає енерговитратам дітей, збалансованість та максимальна різноманітність раціону, технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їхні смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність, забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їхнє транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).
У санаторії розроблена велика картотека страв, яка складається приблизно з 250 технологічних карточок розроблених відповідно до різних вікових категорій дітей за декількома рецептурними збірниками. Картотека дає можливість застосування різних дієтичних столів, а також гіпоалергенної дієти, застосування якої благоприємно впливає на лікування захворювань органів дихання з алергічною етіологією.
Щодня на кожний наступний день складається меню-розклад відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв, окремо для вікових груп – згідно з затвердженими нормами харчування.
Об’єм та частота завозу продуктів харчування та продовольчої сировини регулюються в залежності від терміну їхньої реалізації та кількості дітей в санаторії й завозяться в заклад 2-3 рази на тиждень. Продукти харчування надходять до закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їхню безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення.
Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів ведеться «Журнал обліку виконання норм харчування». На підставі даних цього журналу кожні 10 днів проводиться аналіз якості харчування, а при необхідності – його корекція.
Для отримання інформації батьками про харчування дітей у закладі, в інформаційних куточках кожного корпусу, щодня розміщується меню.
Подальші напрямки роботи закладу щодо харчування:
У санаторію – стабільні висококваліфіковані кадри медичних та педагогічних фахівців.
До загальної справи долучається й наука. Зокрема укладено договір про сумісну діяльність у галузі підготовки кадрів і проведення лікувально-консультативної роботи, впровадження новітніх технологій з Державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет», а також з ДУ Науково-практичний медичний центр «Реабілітація», з Одеським НДІ медичної реабілітації та курортології, з асоціацією іпотерапевтів Угорщини. Метою цієї співпраці є впровадження та оцінка ефективності сучасних технологій оздоровлення та реабілітації дітей із захворюваннями органів дихання у конкретних умовах санаторію «Малятко».
Комплекс діагностичних процедур:
Консультації: педіатра, невролога, ендокринолога, пульмонолога, алерголога, фізіотерапевта, реабілітолога.
Реабілітаційні послуги (комплекс процедур):
Враховуючи наявний досвід та матеріально-технічну базу, санаторій «Малятко» пропонує проводити лікування дітей, котрі перенесли коронавірусну інфекцію. На базі закладу можлива комплексна реабілітація, спрямована на відновлення функцій дихальної системи, а також, що дуже важливо, на нормалізацію психоемоційного стану і покращення якості життя дитини та її сім’ї. Розроблений комплекс передбачає галоаерозольтерапію (використання аерозольних середовищ кам’яної солі у вигляді групових інгаляцій), кисневу терапію (у вигляді вживання синглентно-кисневої пінки, інгаляцій і активованої води), віброакустична дія на грудну клітку та комплекс загальнозміцнюючої лікувальної фізкультури.
Заклад надає послуги дітям з інвалідністю:
Екскурсійна програма за бажанням (екскурсії регулюються на місці за бажанням клієнтів):
Вартість 14 днів - 9 100 грн.
Вартість за добу - 650 грн.
У вартість включено:
Додаткові платні послуги:
Батьки самостійно доставляють дітей в табір.
Перелік необхідних документів:
Список даємо особисто кожним батькам.
У таборі обмежені телефони. 45 хв на день, з 19.15 до 20.00год. Також батькам номер дає вихователь.
УВАГА! Програма табору "Малятко - Закарпатський обласний дитячий санаторій" вже не проводиться і перенесена в архів!
Вас можуть зацікавити табори:
Літо 2025 - Карпати