Інтерв'ю із засновником і керівником таборів ProfyCamp: нові програми і цікаві історії

30.11.2018

Сьогодні, під час стрімкого розвитку технологій і доступності будь-якої інформації, перебування в оточенні дикої природи наповнює людину, особливо дитину, гармонією, мужністю, відданістю, дозволяє випробувати свої навички і вміння на практиці. Тому з величезним задоволенням пропонуємо Вам познайомитися із засновником і керівником проекту табору всебічного розвитку ProfyCamp Денисом Михальченко, який всього пару днів тому поділився цікавою інформацією щодо нових програм зимових таборів ProfyCamp і відповів на наші запитання.

Вперше табір ProfyCamp прийняв учасників у 2009 році, і за цей час програма пройшла довгий шлях. Команда ProfyCamp - різнопланові люди з цікавим життєвим досвідом, яких об'єднує любов до дітей і природи. З перших днів Денис Григорович допомагає кемперам виховати необхідні для розвитку якості і навички, зіштовхнувши з такою захоплюючою, багатогранною, неповторною, але в той же час суворою, реальністю світу; навчає дітей рукопашного бою, висотної підготовки, маскування і тактиці гри в пейнтбол. За плечима Дениса Михальченко величезний досвід у вихованні підлітків, III розряд з пішого туризму, I розряд зі змішаних єдиноборств ММА, а також звання майстра спорту України з хортингу. Отже, що ж нам розповів Денис...

Добрий день, Денис! Приступимо відразу до справи: розкажіть, будь ласка, про нову Вашу програму DiscoveryCamp...

DiscoveryCamp - це експериментальний проект розважальної програми з ухилом вивчення англійської мови, робототехніці, танців. Але це всього лише інструменти і вони можуть відрізнятися в залежності від періоду проведення табору. Це не навиковий табір, а навпаки напрямок за принципом психологічної складової. Ми дитину будемо підштовхувати і показувати альтернативну життєву дорогу, щоб в подальшому вона сама була у змозі вибрати самостійно, куди йти.

Якщо усвідомленим вибором дитини стануть заняття танцями, відмінно! Діти не будуть цілий день займатися танцями, в проміжках будуть ще й дисципліни, які будуть перезавантажувати дитину. Це може бути складання снегоступов для хлопчиків, дівчата робили новорічні іграшки, мило своїми руками, хлопчики будували годівниці для пташок.

У програмах Зимове Чудо і DiscoveryCamp Ви тільки один раз виїжджаєте кататися на лижах?

Так, це такий екскурсійний виїзд. За такий короткий період програми табору не можливо дати учаснику навіть базові навички. Для того, щоб дитина отримала навик катання, потрібно створити умови відповідні: постійний інструктор по лижах або сноуборду і приділяти час тільки заняттю. Тобто така собі школа. Завдання наше, як керівництва, створити для дітей середу розвитку самостійності, адекватності і важливо, що дитина буде йти до цього усвідомлено.

Ось в програмі DiscoveryCamp є 3 напрямки: англійська, робототехніка і театральна студія. Діти обирають напрямок, чим хочуть займатися, або займаються одночасно у всіх трьох?

Вони спробують все, але процес побудований так - нехай вибирають самі, що захочуть. Подаватиметься вибір дитині, але цей вибір повинен бути аргументований, не просто "я хочу". Це буде усвідомлений вибір. Ніхто примушувати дитину не буде, її будуть підштовхувати спробувати.

Чим будуть займатися діти на Вашій новій програмі Єгер? Ця програма тільки для хлопчиків?

Програма "Єгер " - також нова, але вона запускалася обізнано. Ця програма спрямована на те, щоб дитина пізнавала ремесло рибалки і полювання, розрахована як для дівчаток, так і для хлопчиків. Ми беремо дітей від 9 років, можна і раніше, але з співбесідою. Учасники табору будуть пізнавати особливості риболовлі взимку: самі робити інструменти, вивчати снасті і види риб, дізнаються, як зловити ту чи іншу рибу, - а також вивчати ази фото-полювання: як правильно поставити фото-пастки, як побудувати укриття для спостереження за тваринами, вчитимуться будувати годівниці для тварин (для лосів, оленів).

Весняна, літня та осіння зміни будуть проходити на мисливській базі, і там ми будемо використовувати мисливські рушниці, що допоможе більш глибоко вивчити програму. Плюс в програму ми додали для хлопчиків ковальську справу: виготовлення бойової стріли і заготовки на ножі; для дівчаток - майстерню жіночності: миловаріння, психологічні тренінги, деревообробка (ложки і чашки). Як бачите, програма доволі серйозна, тому ми і приймаємо дітей з 9 років. Відповідно, якщо батьки хочуть, щоб дитина поїхала, то з дитиною потрібно пройти співбесіду. Як правило, дитина готова, а батьки бувають не готові до того, що вона буде займатися дійсно справжньою програмою.

У всіх наших програмах дитина зайнята з ранку і до вечора, акцент йде на оздоровлення. Зарядка у нас справжня: від 50 хвилин і до години. Плюс в тому, що діти йдуть на 2 модуля після сніданку, відповідно проходять ніжками ще n-у кількість кілометрів, ось наприклад, на програму Захисник діти встигають ще пробігти + по 5 км, навіть не помічаючи цього. У басейн ми йдемо не просто подуріти: не вмієш плавати - навчимо, граємо в справжні ігри (водне поло), відпрацьовуємо різні стилі плавання. Далі у нас практично на всіх програмах є заняття з рукопашного бою для хлопчиків і уроки самооборони для дівчаток, щоб в подальшому вони змогли захистити свої інтереси. Після вечері йдуть вечірні заходи, наприклад, справжній нічний вихід, де дитина навчиться орієнтуватися в нічний час доби, тому що в умовах міста дитина не має такої можливості побродити по лісі. Є такі діти, хто говорить "Я не хочу", але потім все одно йдуть з нами і працють зі своїми страхами. Після нічного виходу з'являється ситуація успіху, якщо пройшли завдання, якщо не пройшли, з'являється мотивація виконати завдання.

У чому суть фото-полювання в програмі Єгер?

Значить, полювання в зимовий період буде полягати в фото-полюванні і побудові пасток на дрібних гризунів з метою не вбити, а просто зловити і відпустити. Прищепити ремесло полювання як видобутку, не просто як браконьєрство і веселощі, тобто зловив під задачу і вжив в їжу. Просто так нічого не відбувається в житті. Зимова програма полягає в фото-полювання, побудові годівниць і пасток. А рибалка буде проходити на озері, де будемо вивчати всі види зимової риболовлі: льодобурення, як правильно переміщатися по льоду, навички знаходження на льоду, використання інструментів і безпосередньо сама риболовля.

Єгер - взагалі унікальна програма в Україні. Скажіть, це авторська програма або Ви брали якісь напрацювання?

Писали самі, повністю всю програму писали самі. А досвід використовували американський, австралійський. Я намагаюся їздити відвідувати всі міжнародні конференції та зарубіжні форуми.

У чому специфіка Ваших таборів?

Наше завдання - виховати адекватну людини, а не соціального інваліда, який абсолютно не адаптований до життя: боїться вийти в ліс, боїться брати на себе відповідальність. Дівчата кажуть, що ми не можемо знайти нормальних мужиків. Так їх і немає! Зараз комфортні умови міста розкріпачують дітей, хоча за своєю природою дитина дуже діяльна і готова працювати над собою. Але в місті неможливо цього зробити.

Питання по навикових програмами: вони в основному орієнтовані на хлопчиків або є і дівчатка? Наскільки їм це цікаво і як вони вливаються? Чи варто залучати дівчаток?

Обов'язково дівчаток потрібно залучати. Єдина наша програма для хлопчиків - Захисник. Не жіноча це справа, дівчатка повинні бути берегинями домашнього вогнища, а хлопчики - захисниками. Є у нас програма Майстерня жіночності, вона суто для дівчаток. Всі інші програми для дівчаток і хлопчиків. Чи потрібно залучати дівчаток? Звичайно ж, потрібно. Програми цікаві і дівчаткам, і хлопчикам. Буде не цікаво тим дітям, хто не хоче жити без гаджетів і комп'ютерних ігор. У них вже сформовані погляди на життя, а перевиховувати нам не цікаво, чесно сказати.

Розкажіть про цінову політику таборів ProfyCamp?

Цінова політика тримається посередині. Ціни не завищуємо, хоча те, що ми даємо, коштує набагато дорожче.

Жорсткі правила в розділі для батьків діють тільки для програм "Захисник" та "Єгер"?

Телефони дозволені тільки на програмі DiscoveryCamp. На всіх інших телефони заборонені. Дитина, коли їде на нашу програму, ставить перед собою мету стати сильнішими, мужнішими, витривалішими, обходитися без бабусі, дідусі, мами, тата, навчитися готувати. І коли вони стикаються з цим середовищем, починають "ось у мене не виходить", аж до сліз, і в цей момент дитина буде шукати людину, яка її захистить, звичайно ж, у неї сформовано, що мама захистить і дзвонить мамі. Тому телефони заборонені, щоб не турбувати батьків. Так буває на літніх програмах, коли важче ложки дитина нічого не піднімає, а тут похід на 10 км, і починається пхикання, і "мама забери мене назад". Тому поки телефони дозволені тільки на DiscoveryCamp, але ми будемо працювати над тим, що дитина сама повинна розуміти, розмовляти по телефону або послухати інформацію, або вона залишиться, або піде. Потім буде розуміти, правильно зробила чи ні, адже після розмови приходить і не розуміє, що відбувається, а що я пропустив. У перспективі ми хочемо впровадити правило - 7 днів без зв'язку з батьками.

Чи були у Вас такі діти, які не змогли влитися в колектив?

Звичайно, бувають і такі. Але там просто мати дзвонить і каже, я не знаю, що з ним робити, він курить в 12 років. Потрібна допомога. Давайте спробуємо, я знаю, що у нас на зміні буде 12 старичків (хто вже був раніше в таборі), думаю, в принципі своїм колективом повинні пересилити цього новачка, він повинен правильне русло взяти. Приїжджає, дійсно іноді покурює, були бесіди. Потім вирішили ввечері в горах взяти його працею. Підняли його, пішли в гори. По дорозі бачимо, що він губиться, руки в кишенях. Дістань руки, він не дістає, знову просимо дістати, дістає, а в руках каміння. Ти чо камені в руках тримаєш? Я думав, ви мене вбивати йдете. Ми тоді, звичайно, посміялися. Але розумієте, є вік 12-13 років, коли сформовано вже своє бачення, і з ним тоді можна тільки домовлятися. У нього можуть бути свої цінності. За сім днів виправити дитину не вийде. Але дати зрозуміти, що ти повинен все-таки переосмислити своє життя - це ми можемо. Так на літо у нас є Лісова Варта 21 день - потужна програма. Учасники будуть 7 днів на стаціонарній базі, 7 днів в поході і 7 днів в місті Одесі. І там змінюється свідомість повністю.

Розкажіть трохи про безпеку в Ваших таборах...

Часто мами задають питання з безпеки: чи є паркан, яка служба безпеки. Я на ці питання відповідаю так: уявіть, є база, вона огороджена півтораметровим парканом, навколо ходить охоронець, але йому все одно, що перелізла дитина і куди побігла. Якщо дітьми вашими займаються зрілі люди, у яких є свої сім'ї і діти, тоді дитина буде в безпеці. Плюс наші групи маленькі, приблизно 4-6 дітей на одного інструктора в залежності від складності програми і досвіду інструктора. Плюс у нас є дорослі люди, у яких є життєвий досвід і готові поділитися ним з дітьми.

Це у Вас принципова така позиція: завжди брали в команду дорослих? Адже чимало таборів набирають в якості вожатих студентів педагогічних коледжів?

Підбираю кадри я. Ну як я... Мені підбирають, я відбираю. Можна і студента взяти, але потрібно дивитися, що він із себе представляє. Якщо він курить, а кожні вихідні пиво / горілка, природно чому він може навчити дитину? Це дуже добре видно по людині. Принципова особливість: людина повинна бути з цікавим життєвим досвідом і бажано, щоб у неї була сім'я. Ось за цими критеріями ми і відбираємо своїх інструкторів. Всі інструктора у нас кваліфіковані в залежності від програми. Ми проводимо школу інструкторів.

А чи можна спробувати дітям і батькам, як буде в таборі, ще не побувавши в ньому?

На травневі, або просто вихідні дні ми проводимо практичний тренінг, де потрібно стрибати і скакати. В принципі можуть брати участь навіть батьки. Ми хочемо зробити, щоб батьки могли також приходити на такі тренінги вихідного дня, де зможуть побачити, що це таке, хто ми такі. У нас запущені окремі програми вихідного дня, де можуть брати участь і батьки. Вони приходять і кажуть, мені так страшно, як дитина буде, але в кінці кажуть, у вас тут так класно і далі вже спокійно відпускають дітей. Сучасне суспільство дуже залякане, тому ми вирішили відкриватися і показувати людям, як ми вміємо і чому можемо навчити. Головне правило: батьки на програмі вихідного дня працють нарівні з дитиною.

Розкажіть трохи про психологічний підхід до дітей, який Ви використовуєте в основі програм ProfyCamp...

Наша програма максимально готує дитину до самостійного життя. Є таке поняття - дозвільна педагогіка. Світ, де практично все можна: хочеш пірнути - без питань, але для початку знайди двох інструкторів, які змогли б за тобою доглянути, або я хочу піти прогулятися по лісі під час тихої години - можна, але ти повинен попередити старшого інструктора і взяти рацію, в разі можливої ​​небезпеки інструктор йде разом з кемпером. Тобто ми дітей не захищаємо від всіх небезпек, а навпаки вчимо їх впоратися з цими небезпеками, осідлати.

Є 4 зони розвитку: зелена, червона і між ними жовта і помаранчева. Ми виховуємо дітей в трьох зонах: зеленій, жовтій і помаранчевій. У червоній зоні - повна заборона. Зелена зона - безпечна для дитини, ми впевнені, що нічого не трапиться, це зона для комфортного розвитку дитини. Далі жовта зона - приклад, є свічка, вона горить, як тільки дитина починає тягнути руку до свічки, ми попереджаємо, що тут гаряче і можна обпалити пальці, але дозволяємо далі дотягнутися до полум'я і обпектися. В принципі, нічого такого глобального не відбувається, жовта зона контролюється нами - він в цю зону зайде, якщо що ми вчасно дістанемо і нічого страшного не станеться, дитина отримає свій досвід, ввечері ми ще раз проаналізуємо цю ситуацію. Помаранчева - зона, де дитина вчиться говорити стоп.

Зараз проблема більшості таборів, що вони виховують дітей в чорно-білій зоні. Ось уявіть коло. Біла зона - все, що знаходиться в колі, там знаходиться дитина, їй комфортно, добре і безпечно, але проходить час і дитині стає нудно і вона починає вилазити за рамки кола. А рамки кола - чорна смуга, і коли дитина вилазить за неї, батьки, дорослі відразу говорять, стоп ти цього не роби, туди не йди. Але як відомо заборонений плід солодкий і дитина завжди порушує ці заборони, тому ми прихильники чотирьохкольорової зони, де практично все можна, і дитина отримує досвід.

У зимових програмах у Вас є купання в ополонці. Розкажіть, як відбувається сам процес? Добровільно це або примусово?

Все це справа добровільна. Ми не можемо змусити дитину йти і купатися в ополонці. До цього потрібно бути готовим. Якщо людина відчуває, що так я можу, вона йде і робить це. Якщо відчуває, що не може, не треба, не роби цього. Але розумієте, якщо нас вибігло там 15 осіб бігати по снігу, інша п'ятірка день, два ще спостерігає, потім біжить з нами. Як правило, у нас дуже жорсткий відбір, особливо на літні програми: проходять і кардіограми, і невролога, крім основних довідок. Тому з дитиною ми знаємо, що робити, і чи можна це їй за медичними показаннями. Якщо питання полягає, що дитина не хоче, будь ласка, але як правило, через два-три дні вона починає робити те ж саме. Дівчата в ополонці зазвичай не купаються.

У Вас є інформація, що табір змінює дитину на краще. Чи є у Вас яскрава історія?

Історій вистачає, особливо типу таких, прийшов додому і почав готувати сніданки, не всі звичайно, але проскакують. Я цікавлюся подальшим життям дітей і батьки розповідають, типу ліжко почав сам застеляти, прибирати в кімнаті, бутерброди робити... Звичайно, на довго дітей не вистачає, так як знову потрапляють в ту середу і навички трошки втрачаються, але пам'ятають настанови Дениса Григоровича або інших інструкторів і борються зі своїми чортами.

Є така історія, яка сталася вже дуже давно. Дитина приїхала до нас, пройшла тренінг "розвести багаття мокрими сірниками". Взагалі полярники так розпалюють багаття в жорстких умовах, ось і ми перенесли собі такий досвід: розпалювати багаття мокрими сірниками і мокрими дровами. діти навчилися це робити. Через рік тато написав - дякує, що ми навчили сина розпалювати багаття мокрими сірниками. Розповів таку історію, що з друзями пішли на шашлики, пішов дощ і все намокли. Думали, вже все. Вирішили, що вже не буде багаття і шашликів. Дитина згадала чому навчилася в таборі, взяла і розвела багаття. Для тата був шок. Звичайно, це смішні історії, але ми, люди, дуже швидко йдемо до комфорту і не помічаючи того самі, коли потрапляємо в критичні ситуації, ми не можемо впоратися, просто не готові.

Що Ви можете розповісти про умови проживання в таборі? Як ставитеся до комфорту?

Програми спрямовані саме на це - щоб створити критично некомфортні ситуації. Батьки повинні вибирати самі, чого вони хоче: якщо хочуть дійсно на виході нормально підростаючу особистість, то умови не повинні їх хвилювати. В першу чергу, повинна турбувати програма, і хто буде займатися дитиною. А все інше - другорядне, де вона живе - нехай навіть в лісі. Якщо на сайті представлені інструктора, у яких є свої сім'ї, вони ніколи погано не нагодують вашу дитину, так як у них вже в крові закладено. Все елементарно, але люди цього не помічають.

Чи збираєте Ви дітей після табору? Як часто?

Кожні вихідні намагаємося збирати: в суботу або неділю.

Є програма святкування Дня Народження. Ось на 1 і 2 грудня є два Дні Народження. Називається "День Народження зі змістом". Ми взяли їх зі слов'янських традицій. Вони святкували тільки дванадцятий День Народження. Ми вирішили зробити схоже, тобто за кожен прожитий рік в День Народження повинно бути випробування, 10 років - значить 10 випробувань. Між випробуваннями там ще різні ігри та тренінги. Ось було на Дні Народження: потрібно було розвести багаття, вистояти коло з одним другом, - такі випробування. Суть - дитина запрошує до себе друзів, які їй допомагають пройти ці випробування. Пройшов випробування, значить ти не дарма рік прожив, ти ростеш. Чи не пройшов - варто задуматися.


От і все! Підійшло наше інтерв'ю до кінця. Дякуємо Дениса Михальченко за виділений час і такі цікаві думки та історії. Сподіваємося, Ви змогли винести для себе щось нове і цікаве. А ми постараємося частіше влаштовувати такі насичені бесіди з організаторами інших таборів України.

Тепер ми знаємо про нові проектні програми табору ProfyCamp: DiscoveryCamp і Риболовно-мисливська програма «Єгер». Шкода, що час має властивість так швидко закінчуватися, і ми так і не встигли обговорити разом з Денисом Михальченко решту - 2 програми: Захисник і Зимове Диво. Тому ми підготували короткі огляди ключових моментів цих програм.

Зимове Диво

  • Ціна зміни - 6 000 грн. Увага! Діє акція раннього бронювання - до 10 грудня ціна 5 700 грн.
  • Період: 3.01 - 10.01 (7 днів без дороги).

Мета програми "Зимове Диво від ProfyCamp" надати кожному учаснику табору зону для повної реалізації власного потенціалу. Потрапляючи в справжню зимову казку Карпат, забуваючи про міську метушню, діти стають самостійними, усвідомленими і на практиці розуміють, що таке відповідальність. Сім днів кемпери дружною командою будуть займатися в ремісничих майстернях, грати на свіжому повітрі, розвиватися на авторських тренінгах, купатися в ополонці, візьмуть участь в Новорічному квесті. Діти візьмуть участь в підготовці і святкуванні Новорічних свят. Але разом з цим велика частина часу відведена під лижні активності. Учасники зможуть освоїти і напрацювати навички лижного спорту. Гуляння, зимові рухливі ігри, казкова обстановка, чудеса і приємні сюрпризи - все це в програмі "Зимове Диво". Тиждень діти проведуть у справжній, новорічній, зимовій казці!

Трансфер організований з Києва, оплачується додатково. Харчування в таборі 5-разове згідно з нормами дитячого харчування. Проживати діти будуть по 3-4 людини в комфортабельних номерах.

Захисник

  • Ціна зміни - 7 600 грн. Увага! Раннє бронювання - ціна до 10 грудня 7 000 грн.
  • Період: 23.12 - 29.12 (7 днів).

Програма "Захисник від ProfyCamp" розроблена тільки для хлопчиків від 8 років. Суть програми - виховання особистим прикладом: самостійності, вмінню захищати себе, правильно вирішувати складні завдання, культурі поведінки, знаходити вихід зі складних і нестандартних ситуацій. В якості основного інструменту для виховання - гра в пейнтбол. Діти зможуть закласти зернятко правильних людських якостей і цінностей, проявити свій потенціал, активно відпочити і оздоровитися, а також познайомляться з новими цікавими людьми. Кемпери протягом зміни будуть щодня практикуватися в рукопашному бою, брати участь в авторських тренінгах, проходити тактичні квести на місцевості, вночі виходити в ліс, плавати в басейні, багато грати в пейнтбол і це ще далеко не весь список занять.

Трансфер також організований з Києва, не входить у вартість путівки. Харчування 3-разове згідно з нормами дитячого харчування, а проживати в комфортабельних номерах з сучасним ремонтом по 3-4 людини.

Програми всіх сезонів 2018 - 2019 рр. від ProfyCamp тут.

Хочеш дізнаватися новини раніше за всіх?
Підпишись і отримуй свіжі новини про дитячий відпочинок

Хочеш дізнаватися першим про акції та новини дитячих таборів?
Підпишись на наш телеграм канал!

Читайте також

Комментарии

Сторінка сформована 19:14:12