Табір Петрос у Карпатах: лижі навесні, басейн улітку, портрет вихователя | Інтерв'ю з засновником та керівником табору

01.02.2019

В самому серці унікальної гірської системи Карпат, серед двох хребтів розташувався всесвітньо відомий курорт Татарів. Завдяки цілющому клімату, гірському повітрі та найчистішій воді щорічно тисячі туристів приїжджають сюди, щоб відновити життєву силу, налагодити роботу організму, очистити розум від шуму і суєти міста. Саме тут щороку на власній базі збирає сотні дітей з усіх куточків країни унікальний дитячий табір Петрос.

Вдале поєднання розважальної, спортивної, пізнавальної, оздоровчої та освітньої програм з кожним сезоном підтверджується новими позитивними відгуками. Багато батьків цікавляться цим дитячим табором, тому ми поспілкувалися з творцем і керівником табору Петрос - Лазоришиним Юрієм Івановичем, і поставили йому безліч питань про всі аспекти життя табору.

У цьому інтерв'ю Ви дізнаєтеся про можливості покататися на лижах під час весняних канікул, новинку цього року - басейн, портрет ідеального вихователя і про власну школу вожатих дитячого табору Петрос.

Влаштовуйтеся зручніше, буде цікаво!

Давайте познайомимося! Розкажіть, як з'явився табір Петрос

Така ідея прийшла до мене в 2006 році, коли я закінчував історичний факультет Прикарпатського університету. Як ви знаєте одним із видів практик, протягом навчання, є педагогічна практика у дитячих таборах. Це був мій перший досвід вихователя і взагалі роботи з дітьми. Хочу признатись, що це було непросто, не все вдавалось, але саме це і стимулювало мене до ще сумліннішої праці. Здаватись я не хотів і почав вникати в цю роботу все більше і більше, допоки не зазнав успіху. На це мені пішов не один рік, але так згодом і визріла ідея створити власний табір.

Працюючи на одній фірмі, я розповів директору про цю ідею і отримав відповідь: «хочеш-працюй над цим». Так починався мій перший табір з 15 дітей. Це було в 2010 році, всім здавалось тоді, що нічого не вийде, але моя віра і сумлінна праця все ж зробила своє. Адже з того року ми прийняли близько 5000 дітей.

Розкажіть про особливості табору Петрос. Чим цікавий Ваш проект?

По-перше, батьків ми зацікавлюємо тим, що діти повинні розвиватися і бути здоровими. Ми за рух! Якщо хороша погода, ми не знаходимось на території табору, діти постійно відправляються  у різні походи, підкорюють вершини. Адже це проблема сучасних дітей в місті - мало руху. Тому намагаємося дати якомога більше позитивних вражень та енергії, заряджаючись Карпатами, клімат сприяє цьому.

По-друге, діти повинні пройти соціалізацію, навчитися налагоджувати контакти між собою, співпрацювати.

По-третє, діти повинні бути самостійними в житті. Дитячий табір Петрос - виховна функція, не тільки розваги та розвиток, а й виховання. Це ми не афішуємо, просто так робимо.

У вас всередині табору діє загонова система. Що дає такий підхід?

Все починається з вихователів. Вихователь - лідер, він не наглядач, не друг, а перш за все лідер, якого поважають. Я завжди кажу своїм вихователям, ви - лідери, до яких діти мають тягнутися і брати приклад. У таборі є своя система змагань. Діти поділені по загонам відповідно до свого віку, за 14 днів загони набирають бали, відповідно до своїх перемог, і заробляють гроші, як у реальному житті. Заходи: інтелектуальні, спортивні, творчі. В кінці дня оголошуються рейтинги, які весь час накопичуються.

Таким чином, ми вчимо працювати в команді, співпрацювати між собою, ставити перед собою цілі і досягати їх. На жаль, сьогодні діти більше хочуть розважатися. Але, власне, така концепція табору дасть більше можливостей дітям, ніж просто розваги.

Які у Вас критерії відбору вихователів? Чи є портрет ідеального вихователя?

Перша умова - бажання працювати. Я знаю, якщо є бажання працювати, всьому можна навчити. Я сам через це пройшов, тому це ми відразу визначаємо. Є бажання - потрапляє в школу вожатих Петрос. Тут і намагаємося дізнатись ким на той момент є вони, чи мають педагогічний досвід і роз’яснити, ким повинні стати для дітей.

По-друге, розвинена комунікація. Головне - вміти розмовляти з дітьми. Весь вплив на дітей здійснюється через комунікацію. Є проблема сучасної молоді - вчать все: політологію, культурологію, історію, - але не вміють розмовляти. Тому до кадрів ставимося дуже уважно і не боїмося їх навчити.

По-третє, лідерство та креатив. Діти будуть робити все заради команди, тільки тоді, коли побачать, що вихователь сам готовий працювати задля перемоги. Якщо він сам на 100% заряджений табірним духом, це зарядить інших. Діти одразу бачать ставлення вихователів.

У нас є табірні збори. Ми беремо тих вихователів, які себе добре зарекомендували. Вони розуміють всю важливість життя і здоров'я кожної дитини.

Колектив з 20 дітей - це складна робота, тому у вихователя повинні бути хороші організаторські навички.

Скільки у вас доводиться дітей на одного вихователя?

Ми працюємо за класичною схемою: до 20 дітей в одному загоні і 2 вихователя (хлопець і дівчина). Кількість загонів - 8. Крім цього, є 2 культорганізатора, старший вихователь, заступник директора з виховної роботи, діджей. У цьому сезоні також буде медіа-менеджер, який буде вести репортажні зйомки життя табору і викладати їх в соціальних мережах. Це буде частиною нашої смарт програми, яку ми будемо активно розвивати в цьому році.

Як ви ставитеся до телефонів на зміні? Як відбувається зв'язок з батьками?

Ми довго це питання вирішували, вивчали з усіх боків. Перше: ми не маємо права забирати у дітей телефони. Ми одразу від цього відмовилися. Але є, звичайно, певні обмеження. Програма розписана практично щохвилини. Діти не можуть користуватися телефоном під час програм. Але для зв’язку з рідними у них є вільний час з  14:00 до 16:00 та перед сном ціла година до відбою. Як показує практика - це практично ідеальне поєднання.

Розкажіть про весняну зміну: які фішки програми, нововведення?

У цьому році ми ввели в розпорядок дня відпочинок убасейні. Він уже прописаний у весняній програмі. Ми випробували розваги в басейні у зимовій програмі - дітям дуже сподобалось. Всі речі, які діти роблять спільно в загоні, несуть особливий посил. Басейн в таборі в дитячому колективі подобається дітям навіть більше, ніж похід у басейн з батьками.

Далі, ми розвиваємо смарт програму: буде працювати інстабокс, будемо знімати кліпи на сучасні пісні та фільми.

Обов'язково будуть 3 класичних блоки:

  1. Пізнавальна програма: екскурсії Яремче - Буковель;
  2. Розважальна програма: вечірні програми, Галицький бал, конкурси, дискотеки (причому на саму дискотеку відводиться всього 40 хвилин, решту часу направлено на підготовку до конкурсів та розвиток творчих здібностей);
  3. Спортивний блок, якщо дозволятиме погода - поїдемо кататися на лижах. Катання на лижах будуть проводиться за бажанням.

Як проходять катання на лижах?

Кредо нашого табору - ставитися до дітей як до дорослих. Що стосується лиж: намагаємося задовольнити кожного. Важливий рівень катання на лижах - ми підстроюємо програму. Низький - вчимо, середній і вище - їдемо разом на Буковель і катаємося на різних трасах.

Для дітей без навичок катання на лижах ми організовуємо уроки в Ворохті з інструкторами.

Скільки обійдеться додатково катання на лижах?

Додатково оренда спорядження 120-150 грн, 1 спуск - 20 грн, цілий день катання - 180 грн, групове заняття - 250 грн /чол. Це дуже лояльні ціни, про які ми домовляємося заздалегідь. До дітей ставимося як до дорослих і зацікавлені, щоб діти отримали послуги за економічно обґрунтованими цінами, і стежимо за цим.

Як щодо нових навичок? Чим діти можуть похвалитися після табору?

Ми підтримуємо інтерес дітей і тягу до пізнання нового завдяки майстер-класам. Наприклад, гончарство – розвиває дрібну моторику у дітей та розвиває образне мислення. Як показує практика, діти пишаються тим, що зробили своїми руками. У нас відмінні професіонали, які захоплюють кожного своїм заняттям. Головне - те, що зроблено своїми руками забирають додому.

У нас є також на вибір миловаріння - цікаво не тільки для дівчаток, хлопцям подобається не менше. Я здивований, чесно кажучи, спочатку я не сильно серйозно ставився до майстер-класів. Але при цьому зауважив, що якщо правильно піднести його - вийде унікальний досвід.

Також є виготовлення ляльки мотанки, весела хімія - ці майстер-класи проводять наші партнери зі Львова.

Ви себе позиціонуєте більше, як класичний табір або анімаційний?

Ми - класичний табір: забезпечуємо дітям і дозвілля, і харчування, і режим, і розваги. Анімаційний табір - тільки розваги. Ми класика - виховна, пізнавальна, спортивна, розвиваюча функції. 90% батьків розуміють це, і дякують нам. Табір - свій світ зі своїми законами. Сьогодні дітей дуже сильно завантажують. У нас діти відпочивають від рутини буднів. Але є дитинство, і ми це даємо.

Рекомендуємо влітку не завантажувати дітей гуртковою роботою чи спортивними секціями. Влітку потрібно дати можливість плакати і сміятися, дати вихід емоціям. Нехай діти переживають ці емоції, це дуже важливо в майбутньому. Наші діти - самостійні і щасливі.

Петрос зберігає традиції, але ми відкриті до змін. Передаємо класичні цінності життя: вільно спілкуватися між собою, бути самостійними. Дуже мало цього в житті дітей.

У минулому році у вас з'явилася нова програма "Фест". Розкажіть, в чому різниця між Фест, Некст і просто Петрос

Різниця Fest і Петрос: Fest - творчий табір, Петрос - спортивний.

  • Fest: скетч-малюнок, арт-дизайн. Більш творчий, більш вільний, більш індивідуальний.
  • Петрос - спортивний лідерський табір, де більше командних заходів.

У програму Next - включено англійську мову, як факультатив. Ми не мовний табір. Головне завдання - показати, що англійська дуже важлива в нашому житті. Діти займаються переглядом фільмів, співають англійські пісні. Завдання - заохотити вивчати англійську. Ви знаєте, дуже багато дітей дійсно хочуть займатися англійською, вони готуються до занять і стараються, щоб показати свої результати.

Розкажіть про заняття англійською мовою. Хто викладає і як проходять заняття?

Заняття проводять партнери, групи по 8-10 дітей, на території табору, після обіду, 1 година 20 - 30 хвилин на день. Ми намагаємося стежити за тим, щоб англійська була креативною, а не уроком. У минулому році запрошували носіїв мови, в наступному плануємо повторити практику. Наші викладачі досвідчені професіонали.

Розкажіть, як ви забезпечуєте безпеку дітей в таборі

Безпека - це кадри. Тобто вихователі розуміють, що відповідають за життя і здоров'я дітей. Що означає здоров'я? Відносини між дітьми також контролюються вихователями, ми не допускаємо жорстокості. Працюємо на випередження ситуації.

Чергування. Крім цілодобової охорони, є графік чергувань, до 6 ранку вихователі чергують. 24 години на добу ми стежимо за безпекою дітей. Кадри, кадри, кадри. Ми вчимо їх відповідальності. Це найперший фактор безпеки.

Технічні фактори безпеки: пожежна система (сигналізація, тестуємо раз на тиждень). Харчування і виконання всіх норм санепідемстанції - відповідність нормам, стежимо за якістю продуктів, води, стежимо за тими, хто працює з продуктами (медичні книжки, психологічні фактори). Все починається з недбалості. Ми стежимо дуже уважно. Регулярно беремо проби з продуктів.

А як щодо медичного обслуговування в таборі? Лікар працює цілодобово?

Величезна увага приділяється медичному пункту. У таборі є спеціально обладнаний медпункт. Лікар педіатр + медсестра працюють 24 години на добу У кожного з батьків і дитини є номер телефону лікаря, щоб в будь-які годині дня чи ночі дитина  знала, до кого звернутися. Це перше питання при вступі дитини в табір.

У вас в програмі велика увага приділяється оздоровленню. Як проходить сам процес?

Оздоровлення - це самі умови, в які потрапляють діти: сон, харчування та активность. Територія Петрос - колишній санаторій Матері і дитини для постраждалих під час Чорнобильської катастрофи.

Курорт Татарів - одне з трьох місць у всьому колишньому Радянському Союзі, де безмедикаментозно виліковувались захворювання верхніх дихальних шляхів. Це унікальний курорт для оздоровлення дитячого організму. Свіже повітря гір дають дітям здоров'я.

Чи може на террітрію табору Петрос потрапити сторонній?

Система охорони у нас своя, табір повністю огороджений. Нас називають Петроградом - все строго, вхід за перепустками, вихід відповідно. Контролюємо, хто заходить на територію і до кого. Іноді бувають різні конфліктні ситуації і з родичами дитини, але ми намагаємося вчасно врегулювати непорозуміння. Ми - класичний дитячий табір, зі своїм режимом, який забезпечує безпеку дітей, і батьки в основному розуміють і підтримують нас.

Коли можна відвідувати дітей?

Зазвичай відвідування дітей проводиться по неділях, але більшість дітей з інших міст України, тому батьки можуть приїхати в будь-який інший день, про це ми заздалегідь домовляємося, і йдемо назустріч. Ми видаємо документи,  пропуск і стежимо за дотриманням техніки безпеки (продукти, речі). У більшості випадків батьки досить лояльно реагують на такі речі.

Чи можна розмістити батьків на території табору?

У самому таборі - ні, але багато батьків проживають в Татарові, в безпосередній близькості від табору і приходять на вечірні програми. У них є можливість подивитися, як відпочиває дитина, чого навчилася. Але я не рекомендую цим зловживати, тому що дитина не завжди може розкуто почуватись у присутності родичів.

Де діти проживають і в яких умовах?

Діти проживають у готельних номерах, де температура не нижче 22 градусів, це особливо актуально на весняні та зимовій зміні. Санвузли в кожній кімнаті. Четверо дітей в 2-кімнатному номері. Некст - більш комфортно: 2-3-місне проживання в кімнаті. Каміни не припустимі. Питання опалення - котел сучасний, електричний. Неприпустимо, щоб діти в таборі мерзли.

Розкажіть про харчування і питний режим в таборі

Харчування дітей відбувається 4 рази на день. Ми відкриті до нововведень, тому час додаткового прийому їжі поміняли - перенесли на 21.30 - коли дітям після вечірніх розваг просто необхідно підкріпитися. Отже, сніданок - о 9.30, обід - 13.30, вечеря - 19.00 і пізня вечеря - 21.30. Якість харчування: м'ясо - 2 рази на день, фрукти щодня обов'язково. Меню просте, але з усім необхідним дитині. Звичайно, існує система контролю: заступник директора бере порцію і перевіряє на якість і вагу. 

Майонез - заборонений, як і багато інших продуктів. Але їжа у нас смачна як у ресторані, подається порційно. За програмою Next - харчування окремо, після сніданоку та вечері прибирають офіціанти, бо основному діти самостійно прибирають за допомогою вихователів.

Чи є у вас незвичайні страви Карпатської кухні?

Ні, меню нашого табору досить класичне. Але є майстер-клас з приготування Баношу (карпатське блюдо) - наметове містечко, при бажанні та відсутності протипоказань діти можуть провести ніч в наметі. Але це рідко. Насамперед, ми притримуємось балансу між безпекою та розвагами.

Чи є у вас можливість організувати спеціальне дієтичне харчування?

Звичайно є. Справа навіть не в можливості. Табір зобов'язаний дитині, у якої є особливості по медичній частині, надати унікальне харчування. Є різноманітні дієти. І дитячий табір зобов'язаний забезпечити таке харчування. Якщо батьки просять забезпечити вегетаріанське харчування - звичайно, йдемо на зустріч.

Як щодо питного режиму? Водичка з артезіанської свердловини?

Вода зі свердловини. Питний режим - кулери з кип'яченою водою у вільному доступі. Якщо все ж хочете, щоб дитина пила знайому їй воду, рекомендуємо батькам купувати блок води і залишати в кімнаті дитини.

Що не можна привозити з собою в табір?

Попереджаємо батьків про те, що не можна привозити свої продукти.

Ми дотримуємося режиму перебування дитини в таборі - контролюємо особисті речі дитини. Діти не можуть привезти зброю, наркотики, алкоголь, тютюнову продукцію. Ми завжди поруч з дітьми. Ретельно вивчаємо побут дитини і контролюємо речі, які вона з собою привозить. Є правила та всі їх виконують. У разі потреби дитина може звернутись до вихователя з проханням піти у магазин, який знаходиться поруч, і придбати всі дозволені продукти.

Якщо дитина порушує правила табору, як ви реагуєте? Відраховуєте?

Актуальне питання. За всю історію дитячого табору було прийнято всього 2 рішення відрахування дітей з табору, але ці рішення не знайшли виконання. Діти для батьків найкращі. Так воно і є, просто потрібно вміти знаходити спільні точки дотику. Потрібно вміти ситуацію випереджати і не допускати конфліктів, бути психологом. Перше питання, коли діти хочуть додому, - якщо хтось ображає. Ми намагаємося, ще раз кажу про це, випереджати такі ситуації.

Друге питання - нестача уваги, складність в спілкуванні. Є кілька прийомів адаптації дитини. У школі вожатих ми навчаємо вихователів працювати з проблемними дітьми, як їх адаптувати. Світогляд дітей буває не завжди збігається зі світоглядом інших дітей, тому на таких дітей ми звертаємо більше уваги. Більш адаптивні самі себе знаходять. Проста брак уваги - одна з основних проблем.

За порушення правил однією дитиною весь загін відповідає. Працюємо на випередження. 160 дітей на території, ще є батьки, бабусі і дідусі. Вихователь постійно спілкується з батьками: є проблема - обговорюємо разом. Також ми тісно працюємо з батьками. Саме батьки краще знають своїх дітей, тому разом легше вирішити питання, наприклад, не їсть дитина, виявляється просто не любить рибу. Проблему знаходимо і вирішуємо разом.

Коли є турбота про дітей, все добре. Любов - це турбота. Діти це бачать, і навіть найскладніші діти відкриваються. А якщо ще додати трохи гумору, взагалі не буде проблем. Ми пояснюємо дитині, що увагу можна отримати різними способами. Наприклад, продемонструвати лідерські якості.

Як у вас проходить оплата?

Ми намагаємося давати економічно обумовлені ціни. Співвідношення ціна / якість нашого табору одне з найбільш вдалих в Україні. За таку якість інші табори беруть по 15 - 16 тисяч грн. У нас дуже висока соціальна відповідальність.

Рекомендуємо поетапну оплату. 50% відразу при бронюванні, 50% - коли дитина приїжджає в табір. Для зручності батьків.

Скільки порадите давати дітям кишенькових грошей?

Ми не рекомендуємо давати багато кишенькових грошей. У дітей все є. 300-400 грн - норма. Щоб дитина могла купити морозиво та вхідні квитки на додаткові екскурсії. Ми рекомендуємо батькам давати гроші дітям, якщо вони вже вміють правильно ними розпоряджатись. Менші діти здають вихователям під розписку, всі витрати обговорюються з батьками.

Трапляється і таке, що дітям не вистачає грошей. Але в цьому є виховний елемент: діти вчаться розприділяти свої фінанси. В такому випадку ми зазвичай контактуємо з батьками та вирішуєм питання індивідуально.

На яких умовах можна повернути передоплату?

Передоплату можна повернути за 14 днів до заїзду дитини - 100%, 14-3 дня - 50%, менше 3 днів - зазвичай не повертаємо, але бувають винятки. Якщо напередодні дитина захворіла і є довідка, а перенесення її в іншу зміну є  неможливе, ми повертаємо гроші, найчастіше повну суму. Ми лояльні до своїх клієнтів, ми лояльні до батьків.

А як щодо вікового обмеження? Чи можна приїхати дітям молодше або старше?

У нас суворі рамки: з 7 років до 16. Ми не можемо взяти дитину 6 років - це велика відповідальність. Є досвід відпочинку дитини 6 років, але під наглядом батьків. У більшості випадків просяться діти старше 16 років, але ми не йдемо на таке. Дитячий табір - режимна організація.

Розкажіть, які додаткові заходи є в вашому таборі? І як з оплатою таких заходів?

У нас в таборі є верхова їзда, прокат велосипедів для велопрогулянок, екскурсії.

Заздалегідь розписуємо додаткові можливості. Ще раз повторюю, ми стежимо за цінами партнерів і контролюємо обґрунтованість встановлених цін. 

Чи є у вас трансфер?

Ми працюємо з компаніями, які займаються трансфером дітей. Можемо допомогти батькам, скоординуємо. Просимо не завищувати ціни. Слідкуємо, щоб партнери не завищували ціни на трансфер.


Ось і добігло наше інтерв'ю до кінця. Було розкрито багато цікавих моментів щодо програми та організації табору в цілому. Особливо приємно дізнатися те, що дійсно важливо і актуально, у справжнього професіонала, людини, яка любить і живе своєю справою. Саме завдяки такому підходу дитячий табір Петрос з кожним роком стає цікавішим, надійнішим і, відповідно, популярнішим.

З програмами весняної і літніх змін дитячого табору Петрос детально ознайомитися Ви зможете на нашому порталі:

На порталі childcamp.com.ua зібрані всі великі, середні та міні табору України та зарубіжжя. Щодня ми перевіряємо повноту і достовірність інформації відносно програми таборів, умов проживання та цін. У нас зібрані сотні відгуків від дітей і батьків, хто дійсно був у таборі. У нас ви знайдете чесний рейтинг на підставі цих відгуків.

Є ще табори? Звичайно!

Хочеш дізнаватися новини раніше за всіх?
Підпишись і отримуй свіжі новини про дитячий відпочинок

Хочеш дізнаватися першим про акції та новини дитячих таборів?
Підпишись на наш телеграм канал!

Читайте також

Комментарии

Сторінка сформована 22:26:43