Zirka: Сімейний табір, Фестиваль талантів, Кіношкола || Інтерв'ю з Нікою Рудаковою - співзасновником табору

12.02.2019

А Ви знаєте, чим відрізняється сімейний табір від класичного? Чому набирають популярність сімейні табори за кордоном? Як поєднати відпочинок і культурний розвиток, взяти участь у фестивалі талантів? Під час зимових канікул в Словаччині нам вдалося поспілкуватися з організатором таборів Zirka - Нікою Рудаковою. Протягом бесіди ми отримали відповіді на всі питання, що цікавлять. А також Ніка поділилася планами на найближче майбутнє та повідала про переваги сімейного відпочинку разом із дитячим табором.

Лінь читати? Дивіться відео!

Привіт, Ніка! Розкажіть про свою організацію "Zirka".

Доброго дня! Мене звуть Ніка Рудакова. Я - співзасновник громадської організації "Товариство підтримки талантів Zirka". Я також є керівником фестивалю і керівником розважальної програми нашого проекту.

Наша організація працює в декількох країнах: Болгарія, Словаччина, Польща та Україна, звичайно ж. І місcіей нашої організації є популяризація української культури в Європі і світі, звичайно, а також програма культурного обміну. Ми хочемо і себе показати, і на інших подивитися. І запрошуємо іноземців до нас.

Розкажіть докладніше про основні напрямки роботи вашої організації.

У нас є кілька напрямків по культурному обміну та по туристичним програмам. Перше - це проведення фестивалів талантів. Це аматорські фестивалі, в яких беруть участь як дорослі, так і діти, але, звичайно, велика частина - діти. Фестивалі проходять у вигляді конкурсів, концертів, і беруть участь діти у різних номінаціях. Це і:

  • Інструментальний жанр;
  • Акторська майстерність;
  • Вокал;
  • Циркове мистецтво;
  • Хореографія;
  • Художники (дуже часто у нас беруть участь).

І на наших фестивалях діти приїжджають з різних країн і показують свої таланти. Такі фестивалі ми проводимо в різних країнах.

Другий напрямок нашої діяльності - це Кінотабір. У нас в місті Дніпро працює вже багато років кіношкола, в якій дітки можуть навчитися акторській майстерності, ораторського мистецтва, взяти участь в зйомці фільмів, роликів. У такому форматі ми працюємо вже більше 6 років. У нас є свій ютуб-канал. Його дуже просто знайти - ZIRKA KINO. Там можна подивитися те, що ми разом з дітьми придумуємо і знімаємо. У нас є в Дніпрі своя ютуб-студія, і, крім цього, ми робимо виїзні зйомки.

Чим займаються батьки?

Батьки разом з дітьми приїжджають з нами, наприклад, як зараз відпочивати в Словаччину. При цьому батьки їздять на екскурсії, а дітки беруть участь у фестивалі талантів, знімаються в кіношколі і просто знаходяться з нашими вожатими і нашими аніматорами. Ми це називаємо так - батьки відпочивають, а діток розважає Zirka. Під дітками тут мається на увазі:

  1. від 3-х років до 5-6;
  2. від 6 до 10 років - середня група;
  3. і старша група - 11 і вище.

Які відмінності є в програмах для дітей різних груп?

З наймолодшими ми в основному займаємося творчістю, грою. Аніматори-вожаті знімають те, що роблять діти протягом дня, і потім ми формуємо фільм, який віддаємо батькам на пам'ять.

Середня група, яка вже може виконувати якісь завдання, придумувати свої сценарії, у нас знімала в цей раз серіал "Шкодники". Я не знаю, скільки серій вийде. Я хотіла 3, але хоча б одну ми, сподіваюся, зробимо. Тому що ці "шкодники" бешкетують навіть під час зйомок, тому ми з ними трошки познімали. А так вони теж гуляють, займаються творчістю, беруть участь в змаганнях і, звичайно, влаштовують пранки та челленджи - те, що люблять в цьому віці діти середньої групи. Якщо не знаєте, що це таке, подивіться - ваші діти точно знають, що це таке. І, звичайно, зйомка серіалу, але серіал такий - без ролей якихось, без перевтілення, таке щось просте. Також діти в такому віці легко можуть знімати новини, розповідати щось, знімати огляди. Це те, що є в середній групі.

Старша група знімала в цьому році фільм "Ангел поза часом". Це вже був сценарій, були розподілені ролі, у кожного учасника був свій текст, і вже діти розподілялися. Здебільшого у них не було якихось вигаданих ролей, коли потрібно сильно перевтілюватися. Тому що багато дітей приїжджають, але у них немає досвіду зйомок взагалі. Вони мріяли завжди бути в кіно, але ніколи цьому не навчалися. Тому ми розділили дорослих на кілька груп. Наші кіношколярки були відважними детективами, вели розслідування про те, що якісь дівчатка зникли тут в Лучках. Друга група дівчаток без досвіду повинні були бути боягузками, але в результаті ми всіх об'єднали. І хлопчики повинні були лякати дівчаток. Вони в результаті дізнаються, що тут існують ангели, які з'являються раз на рік. Вони поза часом, і вони охороняють це місто і Різдво. Ось приблизно так це виглядало в цьому році. Що з цього вийшло подивіться вже на нашому каналі.

Щороку в кожній країні ми придумуємо щось нове. Зараз ми провели лінію таких містичних трилерів для підлітків. Загалом, так ми й їздимо. Виходить, ми виїжджаємо за кордон, веземо велику групу українців. В даному випадку ось зараз у нас знаходиться 88 українців і білорусів. Діти беруть участь у фестивалі талантів - це раз, діти беруть участь в зйомках - це два, діти цілий день можуть знаходиться з вожатими - це три. Батьки поїхали - діти 8 годин з нами. І це дуже зручно для всієї родини.

Розкажіть, чим Ви зацікавлюєте батьків.

Для батьків наш третій напрямок - авторський туризм. У нас авторські екскурсії, ми їх самі розроблюємо, розроблюємо нові маршрути. І за рахунок того, що ви їдете не один-два людини, а у нас їх 88, то відповідно ціна екскурсії від 5 євро. Звичайно, якщо поїдете самі на екскурсію в Словаччині, ви або зовсім не зможете потрапити, або це буде досить дорого. Тому ми і влаштовуємо такі масові екскурсії, щоб подивитися визначні пам'ятки, познайомитися з цією країною.

Ну і звичайно, в традиціях наших поїздок - вечір зустрічей з Болгарським традиціям, а також робимо вечір зустрічей по Словацьким традиціям. Чим більше ми їздимо в країну, тим більше про неї дізнаємося, про традиції, культуру. І ми, як носії цього культурного обміну, намагаємося всіх, хто приїхав до нас, закохати в цю країну, розповісти про неї щось хороше, показати щось, познайомити з традиціями. Ось в Болгарії, коли ви їздите з нами, ви потрапляєте повністю в цю атмосферу Болгарії. Дуже часто люди приїжджають з Болгарії і навіть толком не зрозуміли, де вони були: в Одесі, Криму, Болгарії. Всі навколо російськомовні, готель, море, одна екскурсія на всіх і на цьому все. Коли з нами приїжджають люди, я вчу їх болгарської мови за 5 хвилин (у мене є експрес-курс для туристів), ми вчимося танцювати болгарські танці, вчимося співати болгарські пісні. Загалом просто від нас всі їдуть вже трохи болгарами.

У нас вже є офіційне представництво в Болгарії. І дві нові країни: Словаччина і Польща, - зараз розробляються.

Здорово! Ось якраз хотіла запитати про плани на найближче майбутнє, на весну, на літо. Що плануєте? Що пропонуєте для своїх дітей, батьків? У форматі сімейних таборів або в форматі звичайних дитячих таборів?

Ми, як і завжди, плануємо сімейні табори. Тільки тих дітей, які навчаються у нас в кіношколі, і ми їх знаємо, можемо брати з собою без батьків. Дітей з боку, яких ми не знаємо, ми намагаємося не брати - їдуть з родинами. Навіть навіть до того, що дитина може жити окремо, навіть в різних готелях можуть. У нас така практика є. Батьки живуть в одному готелі, а діти в іншому, але батьки завжди десь знаходяться поруч. Цієї весни ми їдемо на весняні канікули до Польщі, королівського містао Краків. Там буде фестиваль талантів, ще 3 дні зйомки в нашому форматі, і вартість цієї поїздки буде від 150 євро за 3 дні з проїздом зі Львова, проживанням, 3-разовим харчуванням, двома екскурсіями. Ну, і сам оплачується фестиваль і табір. Це те, що буде найближчим часом.

Ну, і звичайно, Болгарія. Це червень місяць, до 10 липня ми запрошуємо всіх до Болгарії - програма табору в такому ж форматі.

А Ви вже відпочиваєте або все ще стежите за дітьми? Час змін вже зовсім поруч, просто забронюйте місця для своєї сім'ї в дитячому таборі сімейного типу Zirka прямо зараз.

Детальна програма дитячого табору Zirka Краків весною 2019

Є ще табори? Будь ласка!

Читайте також

Комментарии

Сторінка сформована 10:08:56