На уроки в масках? | Нові вимоги від МОЗ для навчальних закладів

26.08.2020

Новий навчальний рік вже на порозі. Через те, що в країні ще триває адаптивний карантин, навчальний процес буде проходити нестандартно. МОЗ підготував оновлені вимоги протиепідемічних заходів для освітніх установ. Про це йдеться в постанові №50 від 22.08.20.

Пропонуємо більш детально ознайомитися з тим, як буде проходити навчальний процес під час карантину. Хто ще не знає про те, що Україна поділена на регіони з певним рівнем епідемічної небезпеки (зелений, жовтий, помаранчевий, червоний), обов'язково ознайомтеся, оскільки є карантинні обмеження в регіоні з певним рівнем небезпеки.

Отже, приступимо до розгляду постанови. Заходи розроблені для позашкільних установ, шкіл, коледжів, технікумів, університетів.

Вхід і пересування по навчальному закладу буде можливо тільки в масках або респіраторах, але учні 1-4 класів зможуть перебувати в школі без них. У регіонах з "помаранчевим" рівнем педагогам рекомендується носити захисні щитки.

Персонал допускається до роботи тільки при наявності маски, респіратора або щитка та після проходження безконтактного температурного скринінгу. Якщо температура вище 37,2 і є ознаки гострого респіраторного захворювання, співробітник не допускається до навчального закладу.

Перед початком занять педагог повинен опитати учнів щодо їх самопочуття. Якщо є ознаки гострого респіраторного захворювання, дитину переміщують в ізольовану кімнату та інформують батьків.

Якщо у кого-небудь з учнів виявляють COVID-19, всі діти, які контактували в класі або групі також повинні піти на самоізоляцію.

Також необхідно мінімізувати пересування учнів між кабінетами та аудиторіями. Таким чином, один клас або група можуть проводити заняття протягом дня в одному і тому ж кабінеті. Також необхідно передбачити в розкладі можливість визначати різний час початку і закінчення занять для різних класів і груп. По можливості заняття можна проводити на свіжому повітрі.

Під час карантину заборонено організовувати харчування по типу "шведський стіл" і самообслуговування, а також роботу питних фонтанчиків. Під час харчування відстань між столами повинна складати не менше 1,5 м., а кількість тих, хто сидить за одним столом не більше 4 осіб.

Також встановлено вимоги до перевезення дітей і співробітників в шкільному автобусі. Перевізників необхідно забезпечити масками / респіраторами та антисептичними засобами. Щодня контролювати їх стан здоров'я і не допускати до роботи з ознаками респіраторного захворювання і температурою 37,2.

Керівники та медичний персонал зобов'язані провести інструктаж для учнів і персоналу щодо профілактичних заходів, реагування на виявлені симптоми коронавірусної хвороби, а також розробити алгоритм на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаної з COVID-19.

У навчальних закладах необхідно:

  • організувати місця для обробки рук антисептиками;
  • санітарні кімнати забезпечити рідким милом, паперовими серветками або електросушарки для рук;
  • забезпечити централізований збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери з кришками;
  • в медичних пунктах обов'язково повинні бути: безконтактні термометри, антисептики та засоби індивідуального захисту;
  • розмістити плакати / банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;
  • обмежити проведення масових зібрань, засідань і т.д. в закритих приміщеннях;
  • створити можливість для організованого пересування установою — використовувати запасні виходи, розмітку на підлозі, відокремити зони переміщень по різних вікових категорій;
  • очистити та дезінфікувати поверхні, дверні ручки, столи, місця для сидіння, поручні й т.д. після занять і в кінці дня;
  • провітрювати приміщення не менше 10 хвилин після кожного заняття.

 

Будемо тримати Вас в курсі актуальних новин у сфері дитячого відпочинку та туризму, підписуйтесь на наші соціальні мережі Instagram, FB і Telegram.

Читайте також: "Шкільні канікули 2020-2021 в Україні | Розклад осінніх, зимових і весняних канікул".

Хочеш дізнаватися новини раніше за всіх?
Підпишись і отримуй свіжі новини про дитячий відпочинок

Хочеш дізнаватися першим про акції та новини дитячих таборів?
Підпишись на наш телеграм канал!

Читайте також

Комментарии

Сторінка сформована 12:15:36
;