Як навчити дитину кататися на лижах - рекомендації від організатора лижних таборів

22.12.2020

Найкращий новорічний або різдвяний подарунок для дитини - це гірськолижний табір, адже зимові канікули створені для активного і корисного відпочинку. Чисте гірське повітря, нові друзі та враження, неймовірна природа навколо і звичайно ж багато спортивних активностей: катання на лижах, сноубордах, санках і сноутюбінгах.

А якщо ви боїтеся відправити новачка в такий табір, то ми навчимо Вашу дитини кататися на лижах, дотримуючись рекомендацій організатора лижного табору START TIME.

Як правильно поставити дитину на лижі?

Як і в будь-якому виді спорту гірськолижний має кілька простих правил навчання, які потрібно пам'ятати і дотримуватися.

Правило №1. Найважливіше в першу чергу правильно підібрати спорядження і навчити дитину їм користуватися.

Спорядження повинно відповідати віку, зросту і вазі дитині, щоб їй було комфортно. Обов'язкова наявність шолома, він забезпечить безпеку спортсмена початківця.

Після того як Ви все придбали, незайвим буде дати дитині походити в спортивному спорядженні, звикнути до нього. Так само навчіть застібати і розстібати кріплення, ходити і розгортатися в лижах.

Правило №2. Навчання повинно приносити дитині радість і бажання кататися.

Для цього навчати потрібно в ігровій формі і звертати увагу на стан майбутнього спортсмена. Не потрібно наполягати на тренуваннях, інакше це може зіпсувати все враження і відверне його від лиж на довгий час.

Правило №3. Місце навчання повинно бути огороджене спеціальними прапорцями.

Це забезпечить безпеку дитини. Інші лижники не будуть заїжджати на територію відведену для тренувань, а учневі буде легше визначати зону для катання.

Правило №4. Тільки після того, як дитина буде впевнено стояти і ковзати на лижах можна здійснювати перші спуски, але тільки з невеликих гірок.

Ніяких крутих і зледенілих схилів.

Правило №5. Правильно падати - важливе вміння, яке допоможе вберегтися від травм.

Дотримуючись всіх цих правил, рекомендовані START TIME, Ваша дитина не тільки навчиться правильно кататися, але і отримувати від цього задоволення і море позитивних емоцій.

Як навчити дитину кататися на бігових лижах?

Знайомство з лижним спортом можна почати з навчання катанню на бігових лижах. Це набагато простіше для дітей, ніж приступати відразу до класичного катання, особливо для малюків.

Ступаючий крок - це перший етап освоєння нової навички дитини. Вона навчиться пересуватися в лижах, повністю відриваючи їх від снігу. Вправи допоможуть навчитися знаходити баланс і зберігати координацію. Ковзаючий крок - другий етап, під час якого дитина навчиться пересувати лижі по снігу, не відриваючи їх від лижні.

Пройшовши успішно всі етапи, юний спортсмен буде відчувати себе впевненіше на лижах і зможе швидше опанувати класичне катання на лижах.

А тепер - гайда підкорювати вершини!

Впевнені, що дані рекомендації підштовхнули Вас до покупки путівки в гірськолижний табір і залишилося тільки визначитися з вибором.

Вибрати у нас є з чого! Пропонуємо ознайомитись з лижними таборами України та За кордоном.

Якщо ж ви бажаєте покататися на лижах разом із дитиною та пропустили зимові канікули — обирайте лижні тури, які будуть проводитися всю зиму аж до весни.

У статті були використані фото таборів: Fayno Camp Yaremche - Гірськолижний дитячий табір в Карпатах Зима 2021 , Fayno Camp Truskavets - Гірськолижний дитячий табір в Карпатах Зима 2021, Петрос - Зимові Карпати 2021 , Point Winter Camp 2021 .

Поширені запитання

В якому віці слід поставити дитину на лижі першого разу?

Ґрунтуючись на рекомендаціях фахівців з гірськолижного спорту, і ортопедів, слід починати перші гірськолижні тренування у віці 3-5 років, а вчити кататися на сноуборді - в 6-8 років, так як цей вид спорту більш складний і небезпечний.

Краще вчити дитину самостійно або довірити інструктору?

Якщо Ви професійно катаєтеся, то можете навчити своє чадо ковзанню по звичайній лижні, що вважається класичним лижним стилем. Але якщо більше цікавлять гірські лижі або сноуборд, то тільки професійному інструкторові слід довірити тренування.

Якщо ж Ви і самі без досвіду катання, то не турбуйтеся. При кожному таборі є гірськолижна школа з інструкторами, які не тільки правильно поставлять на лижі і навчать кататися, але зроблять це захопливо і безпечно.

Як вибрати лижі дитині?

Для маленьких дітей вагою 10-20 кг відповідна довжина лиж 70 см, для дітей вагою 20-30 кг - 90 см, для дітей вагою 30-40 кг - 100 см (в даній ваговій категорії допускається і велика довжина лиж для досвідчених лижників). А для дітей чия вага вище 40 кг лижі підбираються згідно з ростом - лижі поставлені вертикально повинні діставати до підборіддя або носа.

Хочеш дізнаватися новини раніше за всіх?
Підпишись і отримуй свіжі новини про дитячий відпочинок

Хочеш дізнаватися першим про акції та новини дитячих таборів?
Підпишись на наш телеграм канал!

Читайте також

Комментарии

Сторінка сформована 14:59:49