Безпечний відпочинок в дитячому таборі під час коронавірусу | Що пропонують табори?
Організатори дитячих таборів не здаються та активно відстоюють свої права та права дітей на відпочинок влітку 2020. В недавній статті ми писали про мирний мітинг і його результати на підтримку відкриття дитячих оздоровчих закладів. Позитивним результатом даного мітингу стало те, що уряд прийняв на розгляд та затвердження "Проект рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби", розроблений ініціативною групою організаторів дитячих таборів. Іншими словами — це проект, в якому табори розписали заходи безпеки, завдяки яким риск заразитися COVID-19 стане мінімальним або, якщо така ситуація сталася, то як запобігти поширенню інфекції у таборі.
Зараз спостерігається висока зацікавленість з боку батьків дитячими таборами. Вони з нетерпінням чекають відкриття, але виникає питання: "Що буде, якщо в таборі дитина заразиться COVID-19?".
Ми хочемо Вас ознайомити з даними рекомендаціями, але звертаємо Вашу увагу, що це поки тільки проект, який знаходиться на розгляді в уряду.
Тимчасові рекомендації з організації протиепідемічних заходів в дитячих таборах
Організація протиепідемічних заходів буде проводитися на підставі цих тимчасових рекомендацій спрямованих на запобігання ускладнень епідемічної ситуації в наслідок поширення COVID-19. Отже, що ж пропонують організатори?
1. До прибуття в табір забезпечити анкетування відповідальних осіб дитини на наявність у нього (неї) симптомів COVID-19 або контактів з хворими на COVID-19. Якщо дитина проходила тест на COVID-19 - відповідні результати вказати в анкеті.
2. При заїзді буде проводитися початковий температурний скринінг, а також поточний — не менше 3 разів на добу. Результати заносяться до відповідного журналу довільної форми.
3. Якщо у дитини з'являються симптоми респіраторного захворювання та/або підвищення температури, дитина буде ізольована до отримання консультації медичним працівником з відповідним інформуванням батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів і враховувати психологічний стан дитини.
4. У разі виявлення у дитини COVID-19 дитячий заклад зобов'язаний забезпечити доставку дитини до місця проживання з дотриманням ізоляції.
5. Допуск на територію дитячого закладу співробітників і людей, які надають послуги та/або виконують роботи, а також знаходження їх на території дитячого закладу дозволяється тільки в респіраторних масках. Батьки, родичі або відвідувачі дітей в гості на територію не допускаються.
6. Перед початком роботи у співробітників і обслуговуючого персоналу дитячого табору проводиться температурний скринінг. Якщо температура тіла вище 37,2 або є симптоми респіраторного захворювання, то працівник не допускається до виконання своїх обов'язків.
7. При перевірці температури контактним способом, необхідно обов'язково дезінфікувати термометр після кожного його використання.
8. Розміщення інформаційних матеріалів про профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19). Організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією діючої речовини не менше 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту. Використання спиртових антисептиків повинне проходити тільки під контролем співробітників дитячого табору. Самостійно доступ до спиртових антисептиків повинен бути обмежений.
9. У період карантину в дитячому таборі забороняється:
- використання багаторазових (тканинних) рушників;
- використання м'яких (м'яко набивних) іграшок;
- проведення батьківських днів (навідувати дитину).
10. Якщо у дитячого закладу є пляжна зона необхідно провести розміщення пляжного інвентарю (шезлонгів, роздягалень, ного мийок і т.д.) з дотриманням принципу соціального дистанціювання.
11. Харчування в дитячих закладах організовується відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в громадських закладах харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 02 червня 2020 р. №32.
12. На період карантину рекомендується:
- обмежити кількість осіб в загонах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов і контролю над їх виконанням;
- проводити додаткові ігри та вправи, які доносили б дітям про важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
- ставити в пріоритет активності, які проводяться на свіжому повітрі;
- переформувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
- обмежити заняття та ігри, які вимагають використання значної кількості додаткового інвентарю;
- впроваджувати цифрові технології в процеси комунікації та організації дозвілля;
- забезпечити процес організації харчування, який дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно знаходяться за одним столом.
13. Організатор/власник повинен забезпечити:
- співробітників п'ятиденним запасом засобами індивідуального захисту і дезінфікуючими засобами, а також організувати контроль за їх використанням;
- навчання співробітників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
- наявність рідкого мила і паперових серветок в санвузлах;
- інформування щодо встановлених обмежень і умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
- дезінфекцію поверхонь відразу після закінчення занять;
- вологе прибирання з використанням миючих і дезінфікуючих засобів;
- провітрювання приміщень протягом дня;
- централізований збір засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
- недоступність контейнерів для використаних ЗІЗ, запасів дезинфікуючих засобів і засобів для прибирання для дітей;
- тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.
14. Працівники зобов'язані:
- регулярно мити руки або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, а також після відвідування громадських місць, використання туалету, обслуговування і т.д.;
- утриматися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань — кашель, лихоманка, ломота в тілі й т.д.;
- самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.
Організатори таборів налаштовані дуже серйозно, і рекомендації будуть дотримуватися беззастережно. Безпека в таборі понад усе!
Дотримання всіх рекомендацій — це запорука безпечного відпочинку. Тепер залишилося дочекатися затвердження від міністерства охорони здоров'я.
Всі ми сподіваємося, що карантин скоро закінчиться, а головне, щоб кількість тих, що заразилися істотно зменшувалася. Важливо розуміти, що організатори вживають усіх заходів безпеки для перебування дітей в таборі.
Ініціативна група таборів запрошує всіх бажаючих батьків, які підтримують відкриття дитячих таборів приєднатися до мирного мітингу 22.06 під Кабінетом Міністрів України.
Якщо Ви в пошуках табору childcamp.com.ua підготував пропозиції за різними напрямками: Карпати, Море, Київська область та інші напрямки.
Будемо тримати Вас в курсі актуальних новин у сфері дитячого відпочинку та туризму, підписуйтесь на наші соціальні мережі Instagram і FB.
Портал таборів дякує ініціативну групу організаторів таборів, які підготували матеріал, на основі якого була написана ця стаття.