На вулицю можна, а в табір ні? | Результати мітингу на підтримку відкриття дитячих таборів
Вчора відбувся мирний мітинг під Кабінетом Міністрів України, організаторами якого виступили представники сфери дитячого відпочинку і оздоровлення. Детально про мітинг в нашій вчорашній статті.
Головним завданням мітингу було отримання дозволу на відкриття дитячих оздоровчих закладів.
А тепер розбір за фактами, до чого прийшли та що отримали учасники мітингу.
На мітинг прийшло 60 осіб. Нам вдалося дізнатися, що завдяки їхнім зусиллям є деякі зрушення у розв'язанні питання роботи дитячих таборів.
Є 2 сторони — це організатори дитячих таборів і уряд. Організатори стверджують, що дітям треба відпочити і табір — це не розсадник інфекцій. А головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко вважає, що у таборів немає необхідного медичного обладнання в умовах пандемії.
Під час мітингу відбулася селекторна нарада, де Віктор Ляшко зазначив, що області повинні гарантувати медичну допомогу не тільки по COVID-19, а й по інших захворюваннях. За його словами, щорічно крім краплинного шляху передачі інфекції, також виникають спалахи кишкових інфекцій. Пандемія коронавірусу створює навантаження на певні регіони. Всі поїдуть відпочивати на море і в Карпати. Потрібно бути впевненими, що лікарні зможуть надати швидку і якісну медичну допомогу з інших інфекційних хвороб. Також Ляшко запропонував запустити пілотну версію дитячого відпочинку в Херсонській області, оскільки за останні дні там не спостерігається жодної людини, що заразилася на COVID-19.
Водночас на пресконференції прем'єр-міністр України Дмитро Шмигаль заявив, що вважає недоречним відкривати дитячі табори в цьому році. Він обгрунтував це так: "Оздоровлення в дитячих таборах — це понад мільйон дітей, які можуть хворіти безсимптомно, переносити цю хворобу у свої сім'ї та найголовніше, замість того, щоб оздоровитися, вони будуть хворіти, нехай навіть безсимптомно... Поки я ставлюся дуже насторожено до можливості відкриття дитячих таборів, в найближчий місяць як мінімум, до того, як ми побачимо подальший розвиток цієї епідемії в Україні ".
Також прем'єр-міністр заявив, що очікує аргументи та факти від Міністерств, які зможуть переконати його, і, можливо, тоді дитячі табори відкриють.
А зараз питання до Вас батьки. Ваші діти гуляють на вулиці під час карантину? Тільки чесно. Організатори запевняють, що вулиця це більш небезпечне місце ніж табір. Адже ніхто не знає, де була інша дитина до цього, де були його батьки, з ким діти спілкуватимуться на вулиці й т.д. Табори підготували чіткий план, який готовий до протидії поширення коронавірусної інфекції. Вони вкладають величезну працю, щоб зробити це літо не тільки веселим, але і безпечним, адже дітям розкажуть як дотримуватися гігієни, що таке COVID-19 і чим він небезпечний, як застерегти себе і близьких.
Позиція таборів
Організаторам вдалося відстояти чітку позицію.
Одним з учасників мітингу був власник табору Green Park Sergeevka Сергій Лутенко. Дізнаймось, що думає Сергій:
- Добрий день. Я директор дитячого табору Green Park. Знаходиться це в селі Сергіївка Одеської області. Сьогодні ми з друзями, з табірною спільнотою підтримуємо акцію, яка спрямована на захист прав дітей, батьків, таборів, працівників для того, щоб нам дали змогу працювати в цьому сезоні. Вчора підготували й передали лист головному санітарному лікарю, а сьогодні підготували звернення Президенту Володимиру Зеленському, де порушили цілу низку питань, як мають працювати табори з пропозиціями, не просто, а з пропозиціями, що ми готові, що ми вже напрацювали на прикладі того, як вже працюють дитячі садки, готелі й так само дитячі табори готові прийняти нові умови та працювати. Лише скажіть, можна чи не можна. Ось це затягування часу, воно не йде на користь нікому!
Можна подивитися відео, де учасники висловили свою думку:
Які результати мітингу?
За інформацією одного з організаторів дитячих таборів мітинг пройшов непогано, і ось що ми маємо.
Позитивний результат: прийняті до розгляду алгоритми та рекомендації дитячих таборів про готовність до відкриття на літні канікули 2020.
Менш позитивні новини:
- Абсолютно всім: стаціонарним таборам, групам і туризму поки відкриватися не можна!
- Можливо 22.06 буде прийнято рішення про відкриття дитячих оздоровчих таборів. Відкриття планується не раніше липня, але точна відповідь повинна бути 22.06.20.
З боку влади до 22.06 повинна бути підготовлена вся нормативна база з охорони здоров'я дітей в таборах.
Які висновки?
Або всі табори стають базою відпочинку та сімейними таборами, приймаючи дітей з батьками. Другий варіант: виходити 22.06 і вимагати або відкриття, або фінансування галузі.
Організатори запрошують всіх бажаючих батьків, які підтримують відкриття дитячих таборів приєднатися до мирного мітингу 22.06 під Кабінетом Міністрів України.
Всі ми сподіваємося, що карантин скоро закінчиться, а головне, щоб кількість тих, хто заразилися істотно зменшувалася. Важливо розуміти, що організатори вживають усіх заходів безпеки для перебування дітей в таборі. Хочемо Вас ознайомити з інформацією про те, які заходи розробила ініціативна група організаторів таборів для безпечного перебування в закладах оздоровлення та відпочинку дітей:
- Проект Санітарно-гігієнічних рекомендацій по роботі таборів влітку 2020 року;
- Як табору готуються до проведення сезону після епідемії COVID-19.
Будемо тримати Вас в курсі актуальних новин у сфері дитячого відпочинку та туризму, підписуйтесь на наші соціальні мережі Instagram і FB.
У статті були використані матеріали korrespondent.net і www.ukrinform.ua.