Літу бути, адже відкривають дитячі оздоровчі табори!

25.07.2020

Дорогі батьки, спішимо порадувати Вас хорошими новинами! Радимо не ховати валізи далеко, адже літньому оздоровчому сезону 2020 бути! Хто ще не знає, чому 2 місяці діти не могли оздоровитися і відпочити, радимо ознайомитися в нашій нещодавній статті. Вийшло так, що під час карантину дитячим оздоровчим таборам заборонено працювати.

Нагадуємо, заборона на діяльність поширювалась на табори, які працюють під законом про дитячий відпочинок та оздоровлення. Приватні та проєктний табори на базі готелів функціонують. Більш детально про те, чому одні табору закриті, а інші працюю в нашому нещодавньому матеріалі.

22 липня 2020 на сайті КМУ опублікували постанову №641, де в 1-му пункті йдеться про подовження адаптивного карантину по всій території України до 31 серпня.

"А як же дитячі оздоровчі табори зможуть працювати?", - запитаєте Ви. Також у 2-му пункті цієї постанови говориться про встановлення кожному регіону України, де діє карантин, визначеного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Всього буде чотири рівні: "зелений", "жовтий", "помаранчевий" і "червоний". І в регіоні із "зеленим" та "жовтим" рівнем, дитячим оздоровчим таборам можна буде працювати.

Значним поширенням COVID-19 для регіону вважається, якщо є хоча б один з таких показників:

 • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить понад 50%;
 • середня кількість тестувань методом ПЛР і ІФА аналізу становить менше ніж 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить понад 11%;
 • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить понад 10%.

Пропонуємо коротко ознайомитися з тим, що дозволено, а що заборонено в регіоні з певним рівнем епідемічної небезпеки.

В регіонах, де встановлено "зелений" рівень епідемічної небезпеки, забороняється:

 • проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю понад однієї людини на 5 кв.м. площі будівлі або території, а також робота кінотеатрів із заповненою понад 50% в залі;
 • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, в тому числі перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, в міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.

В регіонах, де встановлено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, встановлених для "зеленого" рівня, забороняється:

 • відвідування сторонніми особами закладів та установ соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни та праці, особи з інвалідністю, особи зі стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і організацій, що надають соціальні послуги сім'ям/особам, які знаходяться в складних життєвих обставинах, крім закладів і установ, що надають соціальні послуги екстрено (кризово).

В регіонах, де встановлений "зелений" і "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, дозволяється:

 • проведення спортивних заходів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю та спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів за умови дотримання учасниками відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю стану здоров'я учасників.

В регіонах, де встановлено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, встановлених для "зеленого" і "жовтого" рівня, забороняється:

 • проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю понад 100 осіб і більше однієї людини на 20 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід;
 • діяльності установ, що надають послуги з розміщення, крім готелів;
 • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів;
 • прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (в разі встановлення помаранчевого рівня епідемічної небезпеки під час оздоровчої зміни в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку робота такого закладу триває до кінця зазначеної зміни з дотриманням протиепідемічних заходів);
 • оздоровлення та відпочинок дітей за межами даного регіону.

В регіонах, де встановлений "червоний" рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, встановлених для "зеленого", "жовтого" і "помаранчевого" рівня, забороняється:

 • відвідування навчальних закладів тим, хто здобуває освіту;
 • прийом відвідувачів суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе і т.п.), торгово-розважальних центрів, інших установ розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного та побутового обслуговування населення, крім: торгівлею харчовими продуктами, медичними препаратами та інше.

Можна зробити висновок, якщо дитячий оздоровчий табір потрапляє в регіон із "зеленим" і "жовтим" рівнем епідемічної небезпеки, тоді його діяльність дозволена. Якщо табір знаходився в регіоні з "зеленим" чи "жовтим" рівнем, а після раптового спалаху COVID-19 йому визначили "помаранчевий" рівень, тоді дозволяється провести оздоровчу зміну до кінця і припинити роботу оздоровчого табору. А якщо дитячі оздоровчі табори потрапляють спочатку під "помаранчевий" і "червоний" рівень, у такому випадку їх діяльність забороняється до зміни рівня на "зелений" або "жовтий".

 

На цей час МОЗ не надає інформацію по регіонах України і їх рівнях епідемічної небезпеки. Найімовірніше вона з'явиться найближчим часом. Якщо Вам цікаво під який рівень епідемічної небезпеки потрапляє Ваш регіон і чи будуть там працювати дитячі оздоровчі табори, тоді підписуйтесь на наші соціальні мережі Instagram, FB і Telegram і стежте за нашими новинами.

Матеріал підготовлений за інформацією офіційного Урядового порталу kmu.gov.ua

Читайте також: "Ура! Болгарія відкрила кордони для України"


Читайте також

Хочеш дізнаватися новини раніше за всіх?
Підпишись і отримуй свіжі новини про дитячий відпочинок

Хочеш дізнаватися першим про акції та новини дитячих таборів?
Підпишись на наш телеграм канал!

Комментарии

Сторінка сформована 21:42:08